logo
Pravidla RPG

RPG a jak ho správně hrátJak se teda RPG na Hogwarts hraje?
Hráli jste už někdy hru Sims anebo jste jako malí zkoušeli hrát si s hračkami? V rukách jste drželi životy jiných vymyšlených postaviček, hráli jste za nich jejich život a určovali jejich osud.

Roleplay je něco jako tato hra, kde na sebe lidé přeberou fiktivní charaktery vymyšlených postav a pomocí nich přežívají jejich život. Životy jednotlivých postav se křižují a splétají dohromady a tým vzniká RPG.

Roleplay by měla zobrazovat hlavně běžný život nás, kouzelníků. Například ráno vstaneme, přijdeme se nasnídat do Velké síně, bavíme se s přáteli, vyřešíme nějaký problém, splníme si povinnosti a úlohy atd.Všechny běžné úkony, činnosti, které denně vykonáváme.

Tyto činnosti vykonává naše RPG postava. Vy v realitě jste hráči, kteří ovládají svoje RPG postavy.

RPG postavy tvoří základ RPG světa, protože bez nich by se nedala hrát žádná roleplay. RPG postavy jsou ovládané hráči (teda naším reálným já). Každá postava musí mít své dobré a zlé vlastnosti, schopnosti, svoji historii.

Jak se teda RPG na Hogwarts hraje?
Akce se píše do hvězdiček ** nebo lomítek // (hvězdička/lomítko před začátek akce, hvězdička/lomítko za konec akce), přímá řeč se píše jako normální text.

Příklad 1: *vešla do Velké síně a zamávala lidem* Dobrý den!

Příklad 2: *sedne si do křesla zmožená únavou* Může mi někdo podat vodu? *opře se o křeslo a dívá se do ohně* Nevyslovené myšlenky se píšu spolu s akcí, ale odlišují se kurzívou (šikmým písmem)

Rušení RPG
Správný hráč RPG by si měl být vědomý toho, kdy smí a kdy nesmí vstupovat do RPG jiných postav. Není na místě, aby záviděl a žárlil na jiné hráče, že hrají svoji RPG, že ho do ní nepřizvali a že v ní není vítaný, proto je vrcholně neslušné rušit jejich RPG různými poznámkami o jejich hře, či vstupovat do jejich RPG bez toho, aby se s nimi dohodl. Takovýto hráč totiž nemusí tušit, jakým směrem by se daná RPG měla vyvíjet a kam se chtějí postavy pomocí ní dostat.

Tímto teď nechceme říci, že je zlé zapojovat se do roleplay jiných postav. Je však potřebné uvědomit si, že to třeba dělat s jejich vědomím a až po obeznámení se s situací.

I postavy hrající RPG musí vědět, že od nich není pěkné, jestli hned každého odbijí a nedovolí mu zapojit se, protože není "vyvolený". Tu trošku času na obeznámení s RPG by si hráči někdy mohli najít a dovolit tak ostatním, aby se sami rozhodli, jestli se zapojí anebo ne.

Souboje
Při souboji je nutné, aby hráč po vyslání kletby vždy vyčkal na odpověď toho, na něhož je kletba směřována, teprve potom může vyslat další!